«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۲ شهریور ۲۵, شنبه

نمی دانستم شما تا این اندازه ما گربه سانان را دوست دارید ـ بازپخشش

با سلام و دعا خدمت مقام معظم رهبری!

از اینکه در ولایت شما به من و همژادانم اینچنین رسیدگی می شود۱، بسیار خرسندم و از شما و مسوولین یکی از دیگری پاکدست ترتان که برای زنده ماندنم سخت می کوشند، سپاسگزارم. نمی دانستم شما تا این اندازه ما گربه سانان را دوست دارید که جایی برتر از «عوام النّاس» ارزانیِ ما کرده اید؛ ولی هرچه به مغز کوچکم فشار آوردم که شَوَند آن را دریابم، بجایی نرسیدم. با این همه، چنین می انگارم که رفتار مسوولین شما از پاک سرشتی و جانوردوستی شان سرچشمه می گیرد که بویژه ما جانوران شکاری از آن بهره مند شده ایم و نه خدای نکرده نمایشی برای اونا و اینا.

دست استخوانی بی گوشت تان را بی هیچ چشمداشتی برای دریدن تان از همینجا می لیسم و برایتان در نابودی «عوام النّاس» که همگی را بمرگ گرفته اید تا بکشید۲، کامیابی آرزومندم.

همینجا به نمایندگی از سوی همه ی گربه سانان ایران و جهان به آگاهی آن رهبر معظم می رسانم که همگی ما آماده ی کمک به مسوولین تان در پیشبرد چنین آماج ارزشمند و پرباری هستیم.

با آرزوی خوراکی چرب و نرم تر از همیشه، التماس و دعا!

چنگَم برکاته۳، گربه شکاری: پیروز

ب. الف. بزرگمهر    نهم اسپند ماه ۱۴۰۱

https://www.behzadbozorgmehr.com/2023/02/blog-post_28.html

پی نوشت:

۱ـ رییس بیمارستان دامپزشکی مرکزی ایران گفت:
«دیالیز پیروز، توله یوز پردیسان، آغاز شده و در حال انجام است؛ اما خبر خوب اینکه مادر پیروز دوباره باردار است.» امیر مرادی در ویدیویی درباره وضعیت پیروز گفت:
«بعد از اینکه پیروز به بیمارستان منتقل شد، با اقدامات انجام شده سعی کردیم علایم بالینی و فیزیولوژیک حیوان را ثابت نگه داریم. وضعیت خوب نبود؛ بلافاصله اقدامات درمانی را آغاز کردیم و در پنج روز گذشته سعی شد، شرایط آنزیم کلیوی و عوارض ناشی از بالا رفتن آن کنترل شود که آن را مدیریت کردیم. در هر حال، امروز شرایط پیروز خوب نبود؛ سیری که در مسایل کلیوی می دیدیم رو به کاهش بود و از امروز بررسی ها نشان می‌دهد مجدداً آنزیم ها بالا رفته و شرایط بالینی حیوان مساعد نیست. در ابتدا مساله دیالیز از اینجا شروع شد که از من پرسیدند آیا گزینه ای وجود دارد که بشود انجام داد؟ توضیحی که دادم این بود که در ارتباط با حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در این شرایط یکی از گزینه ها بحث دیالیز است؛ اما در مورد پیروز به رغم اینکه اکنون مرکزی این کار را انجام نمی دهد، اما همه امکانات از جمله دستگاه دیالیز در دسترس است اما اینکه حیوان شرایط انجام این کار را دارد باید سنجیده شود. بنابراین، ارزیابی ها انجام و جمع بندی این شد که به علت های مختلف دیالیز برای حیوان خطرناک است و از آنجا که مادرش: ایران هم باردار است، از این رو امکان خونگیری از ایران هم ممکن نبود؛ چون امکان داشت به حیوان شوک وارد شود؛ اما بعد از انجام یک سری اقدامات، جمع بندی امروز این بود که اکنونن زمانی است که می توان پیروز را دیالیز کرد و با همکاری تیم داخلی و جراحی بیمارستان دامپزشکی مرکزی و دامپزشک سازمان حفاظت محیط‌زیست ابن کار در حال انجام است. البته انجام این کار الزاما به معنای این نیست که با انجام دیالیز می توانیم مشکل کلیوی پیروز را رفع کنیم، هر پیشفرضی متعاقب این اقدام برای ما محفوظ است؛ حتی ممکن است حیوان را که اکنون شرایط مناسبی ندارد، حین انجام دیالیز از دست بدهیم؛ اما همه تلاش خود را می کنیم که ریسک را به حداقل برسانیم و بتوانیم با اقدامات انجام شده، آنزیم های کلیوی را به حد استاندارد نزدیک کنیم تا درمان خاصی که تمرکزشان بر راه اندازی مجدد کلیه و تنظیم آنزیم ها است، فرصت عمل کردن داشته باشند.»

پیروز توله یوز ایرانی ۱۰ ماهه که به همراه دو برادر دیگرش، دهم ردیبهشت ماه در توران به دنیا آمده بودند حال خوشی ندارد و پنجشنبه هفته گذشته به بیمارستان دامپزشکی مرکزی منتقل شد.

برگرفته از «چوب دو سر گُه»   هشتم اسپند ماه ۱۴۰۱ (بختی چندان برای ویرایش این گزارشِ پیش پا افتاده و تا اندازه ای شلخته نداشتم و تنها به اندکی پیرایش و بهبود نشانه گذاری ها بسنده نمودم.  ب. الف. بزرگمهر)

۲ ـ «به مرگ گرفته اند که نابود کنند!»  ب. الف. بزرگمهر   ۱۱ آذرماه ۱۳۸۹

https://www.behzadbozorgmehr.com/2010/12/blog-post_02.html

۳ ـ به پیروی از «دامت برکاته» که آرش آن در پارسی می شود: دامت پربرکت تر و گسترده تر باد! در این باره، بنگرید به یادداشتِ « ... حتا اگر اصغر قاتل باشد!»  ب. الف. بزرگمهر  ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۲ در پیوند زیر:

https://www.behzadbozorgmehr.com/2013/06/blog-post_9765.html

... و همچنین در «عبارتی تازه در ادبیات نوادگان تازی» ب. الف. بزرگمهر  ۲۳ اَمرداد ماه ۱۳۹۷ در پیوند زیر:

https://www.behzadbozorgmehr.com/2018/08/blog-post_91.html

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!