«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۴, سه‌شنبه

سرِ گُنده همچنان زیر لحاف پنهان نگاه داشته شده است

با یکی از کلان دزدان و پولشویان پشت پرده ی ولایتی سرتاپا گندیده، کمی بیش تر آشنا شوید. آنچه در گزارش سر و دُم بریده ی زیر آمده، تنها نوک کوه گندیدگی دامن گستری است که سر تا پای رژیم پوشالی و سزاوار سرنگونی دزدان اسلام پیشه را فراگرفته و سرِ گُنده همچنان زیر لحاف پنهان نگاه داشته شده است.

سرنگون باد گروهبندی های خرموش اسلام پیشه ی فرمانروا بر میهن مان!

ب. الف. بزرگمهر   ۱۴ اردی بهشت ماه ۱۴۰۰ 

***

پرونده ولی الله سیف رئیس پیشین «بانک مرکزی» به دادگاه ارسال شد

دادستان تهران ... به ارائه گزارشی درباره آخرین وضعیت پرونده مداخلات ارزی مسوولان ارشد دولتی در فاصله زمانی سال ۹۵ تا ۹۷ پرداخت و از ارسال پرونده رئیس کل سابق بانک مرکزی به دادگاه ویژه اخلال در نظام اقتصادی خبر داد.

علی القاصیمهر گفت: در سالهای ۹۵ تا ۹۷ نهتنها قوانین مرتبط با نظام ارزی کشور نقض شده، بلکه تکالیف قانونی دایر بر لزوم تصویب مداخله ارزی و فروش سکههای طلا در شورای پول و اعتبار برای پرداخت منابع ارزی به نیازمندان واقعی و جلوگیری از تشکیل بازار واسطهگری و دلالی نسبت به این منابع نیز رعایت نشد.

به گفته دادستان تهران، در نتیجه این نقض مقررات و ترک فعل ها، علاوه بر وقوع اخلال در نظام اقتصادی، ۳۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار منابع ارزی و ۶۰ تن ذخایر طلا با ارزش ریالی حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به قیمت امروز تضییع* شده است.

برگرفته از «دیدبان ایران»   ۱۳ اردی بهشت ماه ۱۴۰۰

بختی برای ویرایش این گزارش نداشتم.  ب. الف. بزرگمهر

* این واژه ی گوش آزار عربی به آرش نابودی و از میان بردن است. بگمانم این مردک، دانسته بجای واژه های گوش آشنای پارسی، چنین واژه ای را بکار برده تا گستره ی گندیدگی و آنچه در پشت پرده در جریان است را اندکی هم شده، پنهان کند.

اگر نمی دانید چرا اینگونه می گوید را نیز برای تان روشن خواهم نمود. او خوب می داند که چنین پول و ارز و زَر کلانی بالا کشیده شده و به بانک ها و پنهانگاه های امن در باخترزمین برده شده است؛ بنابراین، سخن برسر نابودی آن نیست و نمی تواند باشد. به این شَوَند، زبانِ کژدم گزیده اش اینچنین می چرخد که باندی که خود وی هموند آن است یا سرشان از این «خوان نعمت» بی کلاه مانده یا حق و حساب اندکی دریافت کرده و ناخشنودند. شَوَندِ سربسته گفتن آن نیز همین است. در اینجا برای تان یکی از نکته های ریز روانی را تا اندازه ای شکافتم که نباید می گفتم؛ نه به این شَوَند که شما نباید بدانید که به این شَوَند که دزدان الله کَرَم و بگونه ای دربرگیرنده تر هر دزد و تبهکاری به نارسایی گفتار نیرنگبازانه ی خود پی می برد و آن را بهبود می بخشد. کمی بیش تر به گفته ها و شیوه ی بر زبان رانده شدن شان باریک شوید، بسیاری از این نکته های ریز خواهید یافت که گاه (نه همیشه) آدم را به یافته هایی بزرگ می رساند و چیستانی را می گشاید. با چنین مادربخطاهای دزد و تبهکاری در میهن مان سر و کار داریم.  ب. الف. بزرگمهر    ۱۴ اردی بهشت ماه ۱۴۰۰

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!