«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۳ فروردین ۲۶, سه‌شنبه

در کشوری با حاکمیتی ملی، چنین تبهکارانی را یا تیرباران می کنند یا به دار می آویزند!


به گزارش کوتاه زیر، اندکی باریک شوید! پیش از هر چیز روشن می شود که پاچه ورمالیده ی مزدوری به نام محمود علیزاده طباطبایی، کسی که تاکنون وکالت یکی دو جَک و جانور مفتخوار و انگل خانواده ی آن آخوند پلید را بر دوش داشته، وکالت یکی از دزدان کله گنده به نام «شهرام جزایری» را نیز بر دوش دارد؛ دزدی که شاید وی را نه از سویه ی سن و سال که از سویه ی تاریخی، بتوان پدر بابک زنجانی، خاوری و دیگر دزدان پسین که همگی نیز اسلام پیشه اند، بشمار آورد و بیگمان می دانید که در کشور ما رسمی کهن است که برای هر چیزی و هر رشته ای، یک پدر که نقش «ریش سپید» را بر دوش می گیرد و بالای سخنش، سخنی نمی توان گفت، برمی گزینند تا کارها ساده تر شود! به این ترتیب، شاید «شهرام خان» را به عنوان نمونه بتوان «پدر دله دزدهای پیرامون رژیم الله کرم» نامید؛ «پیرامون»، به این دلیل که «پدر دله دزدهای درون رژیم الله کرم» که از همان روزهای نخست پیدایش جمهوری اسلامی و بویژه پس از آغاز جنگ با رژیم صددام و داد و ستدهای نان و آبدار جنگ ابزار با «شیطان بزرگ» و «اسراییل» و جاهای دیگر، پول و پله و سرمایه ای هنگفت و افسانه ای به جیب زده، جانور دیگری بی نیاز از توصیف است؛ کم و بیش، همگی وی را می شناسید!

از گزارش زیر بازهم روشن می شود که «شهرام خان» به ۱۳ سال زندان محکوم بوده و «عفوهای کلی سال ۱۳۹۱» وی را نیز دربرگرفته است. با خود می اندیشم:
... عفوهای کلی دیگر چه صیغه ای است؟! بیگمان یک اصطلاح حقوقی نیست و نمی تواند باشد؛ چون در این رشته تا آنجایی که من اندکی سرم می شود، چیزی کلی و کیلویی و فله ای نداریم! ... و چرا در کشوری که بزهکاری به خاطر دزدی ۵۰ هزار تومان به دار آویخته می شود، بخشی از دوران محکومیت «شهرام خان» را که به هنگام خود به بسیاری از «نمایندگان خانه ملت» (راستی! چه نام ریشخندآمیزی!) گرفته تا مسوولین ریز و درشت دولتی و آخوندهای بالا و پایین نمازجمعه، رشوه و شیتیله داده و مومنین بسیاری را از راه بدر کرده، بخشیده اند؟! ... چه کسی، چنین بخششی کرده و از کدام کیسه، روشن نیست. آیا همان کسی نیست که نمی خواهد چیزی کش بیاید و سر هر گند و گهی یک سرپوش می گذارد تا بویش کم تر آزار دهنده باشد؟ ... بله هموست و کسی جز وی نمی تواند باشد ... همان آخوند نابکارِ ساده زیست، انقلابی دروغین ...

بازهم روشن می شود که «جزای نقدی در نظر گرفته شده برای جزایری دو برابر مبلغ وام دریافتی حدود ۹۷ میلیون دلار بود که وی به جای پرداخت این مبلغ دو سال حبس را تحمل کرد.» (گزارش زیر)

و من باز در اندیشه می شوم:
... مگر می شود کسی را به خاطر دریافت وام به زندان انداخت؟! دل آدم براستی کباب می شود ... در این رژیم به همه حتا بگمانم خود آن آقا هم ستم می شود! و تازه کدام قانون گفته که برای وامی که دریافت کرده و همه ی آن را به خاطر جوانی یا هر انگیزه ی دیگری خرج کرده، دو برابر پرداخت کند؟! آدم، راستی راستی شاخ در می آورد! ... آیا این مردک پاچه ورمالیده که یک روده ی راست هم در شکم ندارد، همه چیز را درست می گوید؟ ... به هر حال «شهرام بیچاره» به خاطر یک وام ناقابل، دو سال آزگار در زندان آب خنک خورده است! آخر خدا را خوش می آید؟ ... راستی، روشن نیست چرا بجای ۱۳ سال، دو سال در زندان بوده؟! ... اکنون آن عبارت ریشخندآمیز «عفوهای کلی» روشن تر می شود ...

بازهم روشن می شود که پرونده ی مهدی بهرمانی (بیشتر شناخته شده به نام هاشمی)، آقازاده ی دزد و رشوه خوار پرآوازه، پس از مدت ها هنوز در دادسراست و «دادستان کل کشور»، دلیل آن را زمانبر بودن برگردان گواهی ها به پارسی یاد کرده و پرونده ی خواهر نیک اندیش و نیکوکارش نیز ـ شاید بازهم به همان دلیل! ـ هنوز به دادگاه فرستاده نشده است!

... و من یکبار دیگر در اندیشه فرو می روم:
آیا در کشوری با حاکمیتی ملی و نه حتا «جمهوری دمکراتیک خلقی» یا کشوری سوسیالیستی، چنین تبهکارانی را می بخشند؟! ...

آیا بازهم باید در اندیشه شد؟

ب. الف. بزرگمهر    ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۳

***

محکومیت شهرام جزایری ۲۷ آذر ۹۲ به پایان رسیده است/ آخرین وضعیت پرونده مهدی و فاطمه هاشمی

وکیل شهرام جزایری، مهدی و فاطمه هاشمی آخرین وضعیت پرونده موکلان خود را تشریح کرد.

محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:
بر اساس رای قطعی دادگاه تجدید نظر محکومیت موکلم ۲۷ آذر سال گذشته به پایان رسید و نمی دانم چرا وی هنوز در زندان است.

وی افزود:
جزای نقدی در نظر گرفته شده برای جزایری دو برابر مبلغ وام دریافتی حدود ۹۷ میلیون دلار بود که وی به جای پرداخت این مبلغ دو سال حبس را تحمل کرد.

علیزاده طباطبایی گفت:
یکسال از محکومیت حبس شهرام جزایری مشمول عفوهای کلی سال ۹۱ شده و این مسئله در گزارش دادستانی نیز وجود دارد و حتی اجرای احکام این موضوع را به دادستانی اعلام کرده است.حال اگر یکسال عفو یاد شده را در نظر نگیریم، از محکومیت ۱۳ ساله موکلم چند ماه بیشتر باقی نمانده و باید تا شهریور ماه آزاد شود.

این حقوقدان با اشاره به درخواست موکلش از رئیس قوه قضائیه اظهار داشت:
موکلم در نامه ای به رئیس قوه قضائیه اظهار ندامت کرده و درخواست کرده وی مشمول عفو شود.

وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی درباره پرونده مهدی هاشمی نیز گفت:
پرونده هنوز در دادسرا است و همانطور که دادستان کل کشور اعلام کرد ترجمه برخی اسناد زمان بر است.

وی افزود:
ما هنوز موفق به مطالعه پرونده در دادسرا نشده ایم.

علیزاده طباطبایی در خصوص پرونده فاطمه هاشمی نیز گفت:
امروز به دادگاه تجدیدنظر مراجعه کردم اما هنوز پرونده به این دادگاه ارسال نشده است.

برگرفته از «خبرگزاری مهر»

بختی برای ویرایش و پارسی نویسی این گزارش نداشتم.    ب. الف. بزرگمهر


هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!