«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۸ آذر ۱۷, یکشنبه

این هم واپسین دسته گلم برای آن برادر دینی پیش از رفتن! ـ بازانتشار

رفتن با خرسندی و بی هیچ اخم و تخمی!

باراک اوباما، رییس‌جمهوری ایالات متحد، «وضعیت اضطراری» آن کشور در برابر ایران که از دهه‌های پیش جریان دارد را برای یک سال دیگر پی گرفت.

اوباما، ۱۳ آبان ماه گذشته در نامه‌ای در این باره به مجلس نمایندگان و سنای کنگره ایالات متحده، گفته است: هماوندی های کشور او و ایران همچنان به وضعیت عادی بازنگشته ‌است. او با اشاره به سال‌های در چنگ گرفتن سفارت ایالات متحد در تهران، می‌گوید: بایسته است تا فرمان ۱۲۱۷۰ همچنان از ۱۴ نوامبر نگه داشته شود.

فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ دولت ایالات متحده در ۱۴ نوامبر سال ۱۹۷۹، ده روز پس از یورش به سفارت این کشور در تهران و گروگانگیری کارکنان آن، صادر شد.

برگرفته از گزارش «دولت ایالات متحد وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد»، ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۵، تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا» (با ویرایش، پارسی و پاکیزه نویسی درخور از سوی اینجانب:  ب. الف. بزرگمهر)

http://www.behzadbozorgmehr.com/2016/11/blog-post_94.html

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!