«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۳ تیر ۱۹, سه‌شنبه

بوی الرحمن شان بلند شده؛ ولی انگار نه انگار!

بوی الرحمن شان بلند شده؛ ولی انگار نه انگار!* آرواره های شان بحمدلله خوب کار می کند و چشم دشمن کور، روزی یک بلدرچین یا قرقاول تناول می فرمایند. خدا قوت!

از زبان آخوند کون تغار:  ب. الف. بزرگمهر   ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۳

* یک هموند «مهستان خبرگان رهبری» پخش نامه‌ای از سوی ستاد سعید جلیلی، نامزد گزینش چهاردهم ریاست‌جمهوری درباره ی «تعیین جانشینی رهبری تا آذرماه» را نادرست شمرد (تکذیب کرد). احمد خاتمی روز یکشنبه ۱۷ تیرماه این نامه را ساختگی («جعلی») خوانده و گفت آن را «به شدت» دروغ می داند (تکذیب می‌کند). این نامه، تاریخ ۲۷ خرداد ماه امسال را دارد و روشن (مشخص) نیست، چرا احمد خاتمی پس از سه هفته، آن را دروغ شمرده است. نامه ی یاد شده با دستینه ی (امضاء) محسن منصوری، مهتر (رئیس) «ستاد سعید جلیلی»، ختاب (خطاب) به دستیار (معاون) سازماندهی این ستاد نوشته شده و در آن آمده که مهستان خبرگان امسال «مسئولیت خطیری» بر دوش دارد و باید جانشینی رهبری را «تعیین» کند. بر بنیاد (اساس) این نامه، احمد خاتمی گفته است: «تا آذرماه و بر اساس برنامه قبلی، این مهم باید و ضرورتاً به انجام برسد؛ چرا که بعد از آن احتمال هر رخدادی بیش از همه محتمل است.» هموند مهستان خبرگان پخش این نامه را «رفتار مذبوحانه» خوانده و گفته است: «دشمن به خیال باطل خود می‌خواهد از آب گل‌آلود انتخابات ماهیگیری کند.»

گزیده ای برگرفته از گزارشی شلخته آمیخته به عربی در تارنگاشت دروغپردازِ و بی هیچگونه مسوولیتِ اخلاقیِ وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا» به تاریخ  ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۳ (با ویرایش، پارسی و پاکیزه نویسی درخور از اینجانب: ب. الف. بزرگمهر)

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!