«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۰ آبان ۱, شنبه

این نمودی دیگر از سرافکندگی ملی ما ایرانیان است

این نمودی دیگر از سرافکندگی ملی ما ایرانیان در زیر جکمه ی خونین رژیمی ددمنش و سزاوار سرنگونی است (گزارش زیر) و تنها یک چیز را بگونه ای چشمگیرتر از پیش به نمایش می نهد:
افزایش بیمانند شکاف طبقاتی ـ چنانچه بتوان لایه ی بسیار نازک و خرپول ایرانی تبار را طبقه ای هازمانی (اجتماعی) بشمار آورد! ـ میان توده های مردمی هست و نیست از دست داده و نیازمند به نان شب با شمار اندکی در سنجشی نسبی، خرپول و خرپول زاده، خرموش و خرموش زاده است که چنان پول پارو کرده و در آن می غلتند و جُفتک می زنند که نمی دانند آن را کجا و چگونه خرج کنند.

ب. الف. بزرگمهر   یکم آبان ماه ۱۴۰۰ 

***

حواشی کنسرت دیشب امیر تتلو در ترکیه با رکورد حضور بی‌سابقه هواداران وی

ویدئو‌هایی از کنسرت دیشب امیر تتلو در سراسر فضای مجازی منتشر می‌شود که باعث حیرت و تعجب کاربران فضای مجازی شده است.

کنسرت امیر تتلو خواننده پرحاشیه و البته پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۲۹ مهر ۱۴۰۰ در ترکیه برگزار شد. کنسرت تتلو رکورد تماشاگر را زد و با بیش از ۷ هزار بیننده اجرا شد و برخی از حاضران در این کنسرت گفته‌اند که درب سالن صف ۳۰۰ متری تشکیل شده بود. گفته می‌شود ۲۵ میلیارد تومان درآمد این خواننده از کنسرت دیشب بوده است.

همه اینها در حالی اتفاق افتاد که یکی دو روز قبل از کنسرت، امیر تتلو از خودش و بَندش عکس و فیلم منتشر می‌کرد و به یکباره پیج اینستاگرامش را بست. این رفتار تتلو فقط مخصوص به اینستاگرام نبود و وی اعلام کرد که کانال تلگرام خود را هم به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان فروخته و دیگر هیچ فعالیتی در اینستاگرام و تلگرام ندارد و فقط در یوتیوب حضور خواهد داشت، این کارهای تتلو موجب ترس هواداراش شد و خیلی‌ها تصور کردند که شاید کنسرت هم برگزار نشود اما کنسرت دیروز به طرز عجیبی باشکوه برگزار شد.

این حجم از استقبال باعث تعجب خیلی‌ها شد چراکه دو ماهی می‌شد که تتلو در حال فروش بلیط کنسرت بود و خیلی‌ها تصور می‌کردند برای اینکه هواداران او همه نوجوانان هستند و بدون مادر و پدر خود نمی‌توانند از کشور خارج شوند بنابراین استقبال چندانی از این کنسرت نمی‌شود آن هم در شرایط کرونا، اما به یک باره همه‌ی پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآمد و تتلو رکورد زد. ازدحام ناشی از فشار جمعیت در ورودی‌های منتهی به سالن اجرای کنسرت امیر تتلو در شهر استانبول در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است.

ناگفته نماند که کنسرت دیشب حواشی‌ای هم داشت که یکی از این حواشی تتو زدن وسط کنسرت در حین خواندن یکی از آهنگ‌ها و تتوی تاریخ روز همان کنسرت بود آن هم در شرایط کرونایی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛ ۱۱ تور مخصوص این کنسرت در ایران تشکیل شد حتی بعضی صفحات اینستاگرامی از گران شدن بلیط هواپیماها به خاطر این کنسرت خبر دادند. و اما حاشیه عجیب‌تر این بود که یکی از دخترهای بند تتلو که می‌رقصید وسط کنسرت شلوار تتلو را پایین می‌کشد.

آنطور که صفحات تخصصی رپ اعلام کردند صرفا مهمانی بعد از کنسرت تتلو اندازه تمام شرکت‌کنندگان سایر خواننده‌های رپ مثل شایع و زدبازی و کوروش جمعیت داشته است. تتلو مهمانی را در جایی برگزار کرده که کل کنسرت رضا پیشرو و چند رپر دیگر برگزار شده بود که به نوعی دیس محسوب می‌شود.

کاربران در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این ویدئو‌ها و حواشی‌ها واکنش‌های مختلفی نشان می‌‌دهند. عده‌ای از این کاربران با ابراز ناراحتی و تاسف عنوان می‌کنند که حیف است کنسرت‌های بزرگ با خوانندگان معروف در کشور ایران برگزار نمی‌شود چرا که نصف طرفداران خوانندگان بخاطر این دور بودن و شرایط سفر قادر به حضور پیدا کردن در کنسرت‌های ترکیه نیستند.

جمعی از طرفداران این خواننده پرحاشیه از بزرگی و اجرای خوب و افسوس حضور نداشتن در کنسرت واکنش نشان می‌دادند و برخی دیگر از افراد خلاف طرفدارانش از این خواننده و کنسرتش انتقاد می‌کنند و معتقدند وی هیچ چیزی برای اینکه لیاقت چنین کنسرت و محبوبیتی را داشته باشد، ندارد. کاربران دیگری هم به این موضوع اشاره دارند که به سلیقه موسیقی و خواننده مورد علاقه هر فرد با دیگری فرق دارند و باید به سلایق یکدیگر احترام گذاشت، چراکه اگر طرفدار نیستید دلیلی ندارد به طرفدارانش بی‌احترامی کرد. عده‌ای از کاربران هم عنوان می‌کنند با وجود همچین جمعیتی قطعا با موج جدیدی از کرونا در ایران روبرو خواهیم شد.

برگرفته از «اسپوتنیک»  یکم آبان ماه ۱۴۰۰ (دانسته از ویرایش و پیرایش این گزارشِ پیش پا افتاده و رویهمرفته شلخته خودداری ورزیده ام. برجسته نمایی های بوم نیز، همه جا از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر)

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!