«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۶ آذر ۲۵, شنبه

خریت نه تنها علف خوردن است که مغز با پِهِن پر کردن است ـ بازانتشار

در زیر بخش هایی از یک گزارشِ تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی «یانکی» ها درباره ی سرنوشت پیمان های ننگین فراقانونی ژنو و لوزان و ... رژیم تبهکار ایران با «شیطان بزرگ»، همدستان و ریزه خوارانش را برگرفته ام. آن را دانسته و آگاهانه در واژه ی ساخته و پرداخته ی «برجام» فشرده اند تا زشتی ها و تبهکاری های بزرگ انجام شده زا زیر پوشش آن، پنهان نمایند. پیمان هایی که نه تنها بر بنیاد برابرحقوقی بسته نشده اند که زیر بار زور و تن دادن به همه ی خواست های گروه نامور به «۵ + ۱» کالبد یافته اند؛ پیمان های یکسویه و گرانبارشده بر گرده ی رژیمی ورشکسته و سزاوار سرنگونی که تاوان آن را مردم ایران پرداخته و بازهم خواهند پرداخت. 

در اینجا به پیش بینی های خود برای آینده ی نزدیک اشاره نمی کنم که جستاری بیرون از چارچوب این یادداشت کوتاه است؛ ولی آنچه در گزارش آمده بروشنی گویای زرزرهای بلندپایه ترین مسوولین خیمه و خرگاه رژیم دزدان اسلام پیشه از رهبر دَبَنگِ نیرنگباز گرفته تا دیگران در برابر زیانکاری های بزرگ به انجام رسیده است. اینکه تبهکاران فرمانروا بر کشور تا چه اندازه می دانستند یا می توانستند گمانه بزنند که کار به اینجا خواهد کشید و ناچار خواهند شد باز هم باژهایی بیش تر از کیسه ی مردم ایران برای پایوری رژیم ننگین خود بپردازند، چندان در بنیاد ماجرا و جُستار جداگانگی (تفاوت) پدید نمی آورد. آن زرزرها را در برابر آرای دو مجلس «یانکی» ها بگذارید تا به پوچ و میان تهی بودن شان بهتر پی ببرید.

خوب! می مانی به آن رهبر عوضیِ چه بگویی!

خریت نه تنها علف خوردن است که مغز با پِهِن پر کردن است!

ب. الف. بزرگمهر    ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۵

http://www.behzadbozorgmehr.com/2016/12/blog-post_82.html

***

وزارت امور خارجه ایران: تمدید تحریم‌ها توسط آمریکا خلاف برجام است

وزارت امور خارجه ایران، تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران توسط کنگره آمریکا را «خلاف» توافق هسته‌ای توصیف کرده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی این وزارتخانه، جمعه ۱۲ آذر گفت که «دولت آمریکا مسئول اجرای تعهدات بین‌المللی آن کشور است و تحولات سیاسی داخل آمریکا و ارتباطات میان قوای مقننه و مجریه آن کشور نمی‌تواند توجیهی برای اهمال و یا استنکاف از اجرای تعهدات بین‌المللی آن کشور محسوب شود».

سنای آمریکا، شامگاه پنجشنبه ۱۱ آذر با ۹۹ رای موافق و بدون حتی یک رای مخالف، تحریم‌های این کشور علیه ایران را برای ۱۰ سال دیگر تمدید کرد.

پیشتر، مجلس نمایندگان آمریکا نیز این طرح را با ۴۱۹ رای موافق در برابر تنها یک رای مخالف، تصویب کرده بود.

بدین ترتیب، مشخص است که هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا بر سر تمدید تحریم‌های ایران اتفاق نظر دارند.

قانون تحریم ایران اکنون برای اجرایی شدن تنها منتظر امضای رئیس جمهور آمریکاست.

پیش از این، رهبر و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در سخنان جداگانه‌ای، تمدید تحریم‌های ایران را «نقض» برجام یا توافق هسته‌ای دانسته بودند.

علی خامنه‌ای گفته بود که اگر این قانون «اجرایی و عملیاتی شود، قطعا نقض برجام است و بدانند جمهوری اسلامی ایران حتما در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد.»

...

اکنون نیز سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا «در برجام پذیرفته است که با استفاده از کلیه اختیارات خود، از قانونی و اجرایی شدن موارد مخالف برجام، منجمله مصوبه اخیر کنگره، جلوگیری نماید.»

با این حال گزارش‌ها حاکی از این است که رئیس جمهور آمریکا هم این طرح را امضا می‌کند.

...

اعتبار قانون فعلی تحریم‌های ایران روز ۱۱ دی به پایان می‌رسد. این قانون از سال ۱۹۹۶ و در دولت بیل کلینتون اجرایی شد و بر اساس آن، سرمایه‌گذاری بیشتر از ۲۰ میلیون دلار در صنایع ایران به ویژه در صنایع انرژی ممنوع است.

کنگره آمریکا پیشتر در سال ۲۰۰۶ به تمدید ۱۰ ساله این تحریم‌ها رای داده بود و با رای اخیر، کنگره این قانون را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کرده است.

...

در ادامه واکنش‌ها در ایران، محمدرضا تابش، از رهبران فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس گفته که ۱۴۵ نماینده «طرح دوفوریتی مقابله با تمدید تحریم‌ها» را تهیه کرده‌اند.

به گفته آقای تابش، در این طرح خرید کالاهای مصرفی آمریکایی در ایران ممنوع می‌شود.

حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم به خبرگزاری تسنیم گفته که «ایران در برابر نقض برجام بسته‌های عملیاتی طراحی کرده که متناسب زمان آنها را اجرایی می‌کند.»

بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس هم گفته که مجلس شورای اسلامی «با استفاده از ابزار خود به سیاست‌های استکباری آمریکا پاسخ قاطع می‌دهد.»

برگرفته از تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا»، ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۵

بختی برای ویرایش این گزارش نداشتم.  برجسته نمایی های متن همه جا از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!