«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۳ خرداد ۲۷, یکشنبه

زبان و گردنت را گواه گرفته و با دل و جان خواست ترا پذیراییم

خوب! روشن کن کدامیک را پیش یا پس می خواهی؛* کتکی جانانه برای نامزد شدن در گزینش مهتری خیمه و خرگاهِ نظامی خرموش پرور و پذیرشِ پیشاپیش آن از سوی کلان دزدان فرمانروا، چنانچه حتا همه ی گذشته ی ننگین تو و سایر همپالکی هایت را نادیده بگیریم یا چشم براه پایان نمایش ماندن؟ بزبان موشیِ خودت، گفته و پیشنهاد نموده ای:
«آن‌هایی که باید کتک بخورند، ما هستیم. ما مقصر هستیم. تقصیر ماست ...»*

ما هم بر بنیاد آنچه در پی بر زبان رانده و گفته ای «من گردنم را گرو خواهم گذاشت اگر کاری که گفتم را انجام ندهم.»* و این پیش انگاره (پیشفرض) که سخن و کردارت با یکدیگر سازگار است، زبان و گردنت را گواه گرفته و با دل و جان خواست ترا پذیراییم.

از زبان و به نمایندگی از بیشینه توده های مردم ایران:  ب. الف. بزرگمهر   ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۳

* واکنش مسعود پزشکیان به اجرای طرح نور/ آن‌هایی که باید کتک بخورند ما هستیم

اقتصادنیوز: پزشکیان با تاکید بر اینکه من معجزه نخواهم کرد، خاطرنشان کرد: دست به دست هم دهیم تا مشکلات را رفع کنیم. ما نمی‌توانیم با همه بجنگیم. وضعیت ما خوب نیست ولی اگر با هم باشیم می‌توانیم وضعیت را بهبود باشیم.

واکنش مسعود پزشکیان به اجرای طرح نور/ آن‌هایی که باید کتک بخورند ما هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، مسعود پزشکیان نامزد انتخابات ریاست جمهوری در همایش زنان حامی وی گفت: من واقعا نمی‌دانم چه چیزی بگویم و بلد نیستم شعار دهم و اگر شعار دهیم توقع به وجود می‌آورد که برای رای گرفتن این حرف‌ها را زده‌ام. من تاکنون برای رای گرفتن دروغ نگفتم و بر این اصول پایبندم. حق یک موضوع وزینی است و تا آنجا که در توان داشته باشم برای زن، مرد، ترک و لر و سیستانی هر که باشد دفاع خواهم کرد.

وی افزود: حضرت علی (ع) می‌گوید کسی که عمیقا می‌فهمد و بر اساس بصیرت عمل می‌کند اگر درست باشد با حمایت ادامه دهید اگر نیست دست از آن بردارید. ما ۴۰ سال است با مداخله می‌خواهیم حجاب را نهادینه کنیم. آقایانی که به دنبال طرح نور هستند بگویند این موضوع ما را به نور می‌کشاند یا انتهای آن سیاه است؟

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کجای دین و اسلام گفته که باید چنین کاری انجام شود. آن‌هایی که باید کتک بخورند، ما هستیم.* ما مقصر هستیم. تقصیر ما است. همه چیز دست ما است و داریم همه را از دین زده می‌کنیم. این برخوردها و زدن‌ها کرامت انسانی را به خطر انداخته است. من گردنم را گرو خواهم گذاشت اگر کاری که گفتم را انجام ندهم.* من مدافع زنان خواهم بود. من پایبند تعهداتی بودم که دادم و از آن عدول نکردم. از شما می‌خواهم پای صندوق رای بیاید تا آن تمامیت‌خواهی که می‌خواهند شکسته شود.

وی با بیان اینکه هرکسی عمل درست انجام دهد پاداش آن را خواهد گرفت، گفت: اگر حضرت خدیجه نبود حضرت محمد نمی‌توانست به آن جایگاهی که می‌خواست برسد. زنان می‌توانند جامعه ما را اصلاح کنند اگر دست به دست دهیم ما در خدمت شما هستیم. بگویید همه رای دهند.

پزشکیان با تاکید بر اینکه من معجزه نخواهم کرد، خاطرنشان کرد: دست به دست هم دهیم تا مشکلات را رفع کنیم. ما نمی‌توانیم با همه بجنگیم. وضعیت ما خوب نیست ولی اگر با هم باشیم می‌توانیم وضعیت را بهبود باشیم.

وی گفت: حاکمیت باید چشم‌هایی را ببینید که آن چشم‌ها دیده نمی شود حاکمیت باید صدای کسانی را بشوند که صدای آنان شنیده نمی شود. ما با بخش خصوصی کاری نداریم. ما با کسانی که پول ندارند، آشنا ندارند و کسی را ندارند کار داریم.

این نامزد انتخابات ریست جمهوری تاکید کرد: در مورد لایحه‌هایی که بر زمین مانده اگر نیاز به بازنگری داشته باشد حتما بازنگری خواهیم کرد. من می‌توانم با کسی که دلش به حال ایران می‌سوزد کار کنم اگر کسی دلش به حال ایران نسوزد نمی‌توانم با او کار کنم پس بیاید دست به دست هم دهیم.

برگرفته از «اقتصاد نگوز»   ۲۵ خرداد ماه ۱۴۰۳

برجسته نمایی های بوم، همه جا از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!