«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۱ فروردین ۲۸, یکشنبه

... زن را که باید فرمانبردار باشد، فرماندار کردید! ـ بازپخشش

واکنش نماینده ولی فقیه در ایرانشهر به برگماری فرمانداران زن:
«انتصاب زنان به عنوان فرماندار، نقطه ضعف مسؤولان و نردبان انتخاباتی است.» نماینده ولی فقیه در ایرانشهر تاکید کرد:
«خدمت کردن به زن این نیست که فرماندارش کنید و کارهای امنیتی و خشن به او بسپارید؛ فردا که بحث انتخابات و گزینش هاست، اگر می توانید جایگاه واقعی را به زن برگردانید.»

«نمودار اسلام و مسلمین» حسین طاوسی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر مُعظّم انقلاب [رهبر انقلاب که خود را نیز مانند این یکی معظم نمی پنداشت، سال ها پیش رخت از جهان بر بست!] افزود:
«تاکید مقام معظم رهبری بر مساله فرهنگ و اقتصاد نشان از دغدغه ایشان در این دو مساله است و باید تهاجم فرهنگی دشمنان را بسیار جدی گرفت.»

وی گفت:
«متاسفانه در برخی محافل خصوصی و عمومی منطقه خط کشی های شیعه و سنی و بومی و غیر بومی مطرح می شود که این خود خواست دشمنان برای ایجاد اختلاف است و باید از آن پرهیز کرد.»

«نمودار اسلام و مسلمین» طاوسی با اشاره به مردم و مسوولان، تصریح کرد:
«نگذارید وحدت و انسجام که عزت و اقتدار ملت، نظام و کشور است فدای منیت ها شود.»

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به برگماری دو فرماندار زن در استان سیستان و بلوچستان گفت:
«این منصب ها با روح زن در تضاد است و این گزینش ها نقطه ضعف مسوولان و نمایندگان و نردبان انتخاباتی است.»

طاوسی افزود:
«خدمت کردن به زن این نیست که فرماندارش کنید و کارهای امنیتی و خشن به او بسپارید، فردا که بحث انتخابات و گزینش هاست، اگر می توانید جایگاه واقعی را به زن برگردانید.»

امام جمعه ایرانشهر، همچنین با اشاره به گفتگوکنندگان هسته ای گفت:
«عزت و اقتدار ایران را حفظ کنید. بدانید آمریکا هدفش هسته ای نیست بلکه می خواهد ایران اسلامی را سرکوب کند تا در دنیا بگوید ایران بعد ۲۰ درصد غنی سازی مجبور به سازش شد.»

وی تصریح کرد:
«ما دنیا دوستی و عافیت طلبی را پیشه نخواهیم ساخت و علی زمان را تنها نمی گذاریم.»

برگرفته از تارنگاشت «خبرگزاری رسا»:

این گزارش از سوی اینجانب، ویرایش و پارسی نویسی شده است؛  برنام و افزوده های درون [ ] نیز از آنِ من است.    ب. الف. بزرگمهر

«نمودار اسلام» حسین طاوسی، نماینده ی «آقای ساده زیست ۹۵ میلیارد دلاری» در ایرانشهر:
«خدمت کردن به زن این نیست که فرماندارش کنید و کارهای امنیتی و خشن به او بسپارید!»

آنچه آن «نمودار اسلام» نتوانست بر زبان بیاورد و ناچار شد در دل نگهدارد:
«این همه آقا درباره ی کرامت و وجاهت زن در نقش کدبانوی خانه فرمودند، شما همه را زیر پا گذاشتید و زن را که باید فرمانبردار باشد، فرماندار کردید! به شما بگویم ... هرچه دیدید از چشم خودتان دیدید. خداوند، انشاء الله خواهر و مادر شما را ... قرین رحمت خود فرماید!»  ب. الف. بزرگمهر   ۲۷ اردی بهشت ماه ۱۳۹۳

اُهوی! حزب اللهی با تو هستم! چشم هایت را درویش کن!

چرا چپ چپ نگاه می کنی؟! آقای حزب اللهی! شما هم چشم هایت را درویش کن! من به فرموده ی آقا عمل می کنم. اینجا خانه ی خودم است و من هم خواستم کدبانوی ارزشی نمونه باشم؛ شب ها هم با شوهرم فوتبال بازی می کنیم. من دروازه بانم و تا آن اندازه که او بتواند، گل می خورم؛ روز بعد هم با هم حساب و کتاب می کنیم! مگر خود «آقا» نفرموده بودند که «مسئلهى احترام کار زن در خانه و عدم الزام او، مجبور نبودن او، قابل خریدارى شدن این کار یعنى قابل مبادلهى با پول ...»؛ خوب! کجای این کار بد است؟! بهتر از کار کردن در بیرون خانه هم هست؛ هرچه بیش تر گل بخورم هم به سود خودم است، هم به سود اسلام! اینکه او  هر شب یا هر چند شب یکبار، چند تا گل می تواند بزند و بهای هر گل چه انداره است، مانند «بسته شفاهی» میان خودمان می ماند و به شما نخواهم گفت!


هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!