«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۱ مهر ۲۵, دوشنبه

این دشمن جز خودِ نابکاران و تبهکاران فرمانروا بر میهن مان چه کسی می تواند باشد؟

این دروغگوی مادربخطا در این باره که «آنچه در زندان اوین رخ داد، جنایتی بود که به دست عده معدودی از عوامل دشمن صورت گرفت»*، بیگمان درست می گوید؛ ولی این دشمن جز خودِ نابکاران و تبهکاران فرمانروا بر میهن مان چه کسی می تواند باشد؟ دشمنی هر جایی که سر در آخور انگلیس و «یانکی» ها و «باهماد اروپا» دارد و در همدستی با الی ماشاء الله ده ها دشمن ریز و درشت دیگر به چاپیدن سرمایه های ایران و لخت کردن توده های مردم ستمدیده ی کشورمان سرگرم است.

آیا حتا اگر آتش سوزی را بزبان کژدم گزیده تان: «زندانیان شرور» راه انداخته باشند که تک تک شان فرآورده ی خود شما و قربانی نظام خرموش پرور دزدسالارند، می توانست اینچنین یکباره گسترش یابد؟ آیا آن ها بمب و موشک بدرون زندان آورده بودند که ترکش آن ها را بسیاری از مردم در بیرون زندان شنیده اند؟ نه! چنین کاری شدنی نبود. آن ها اگر هم چنین نخشه ای در سر داشتند، نمی توانستند چنین تبهکاری بزرگی را سازمان داده و به انجام برسانند. کار خود شما دشمنان مردم ایران بود که می خواستید از آب گل آلود ماهی بگیرید.

چرا زندانیان سیاسی را با شتاب به زندان های دیگر جابجا نمودید؟ آیا جز این است که از روی آوری توده های مردم بسوی آن زندان بدنام و پیوستن شان به خانواده های زندانیان سیاسی در پیرامون آن، ترس مرگ بَرِتان داشته بود؟ چرا نام های جانباختگان که شمارشان تاکنون به هشت تن رسیده را اعلام نکردید؟

آیا درست نیست که آن دُردانه ی دزد تخم و ترکه ی «اُم الفساد والمفسدین»: اکبر هاشمی بهرمانی گوربگور شده (نامور به «هاشمی رفسنجانی») را چهار روز پیش از این رخداد تلخ و دردناک برای هواخوری به بیرون زندان فرستاده بودید؟ آیا در همین نیمچه گزاش آبدوغ خیاری، درباره ی برقراری تماس زندانیان با خانواده های شان دوپهلو سخن نگفته ای؟

هان دروغگوی مادربخطا! می توانی به همین پرسش ها و ده ها پرسش دیگری که از سوی مردم در این باره در میان نهاده شده، پاسخ بدهی؟

سرنگون باد گروهبندی های خرموش اسلام پیشه ی فرمانروا بر میهن مان!

برپا، پایدار و پیروز باد پیشانی یگانه ی خلق های ایران برهبری طبقه کارگر برای سرنگونی رژیم پوشالی اسلام پیشگان

ب. الف. بزرگمهر   ۲۵ مهر ماه ۱۴۰۱

* آنچه در اوین به دست عوامل دشمن رخ داد جنایت بود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آنچه در زندان اوین رخ داد جنایتی بود که به دست عده معدودی از عوامل دشمن صورت گرفت، به مسئولان سازمان زندان‌ها و مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه دستور داد تا با همکاری نیروهای امنیتی عوامل اصلی جنایت رخ داده در زندان اوین را شناسایی و به دادسرا معرفی کنند و مسئولان دادسرا نیز به سرعت به پرونده آنها رسیدگی کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای امروز دوشنبه (۲۵ مهر) در جریان جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه، با اشاره به "اظهارات مداخله‌جویانه اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه مردم و نظام ایران"، اظهار کرد: بسیار خنده‌دار و مضحک است که رئیس‌جمهور آمریکا با سوابق گسترده و چندین دهه‌ای جنایت علیه انسان‌ها در اطراف و اکناف دنیا و به ویژه جنایت علیه مردم ایران، این چنین علیه ایران سخن می گوید.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به شرح مختصری از جنایت‌ها و اقدامات تروریستی آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی علیه مردم منطقه غرب آسیا و مردم ایران پرداخت و مشخصاً در این زمینه به ترور دانشمندان کشورمان به دست عوامل صهیونیستی با پشتیبانی آمریکا اشاره کرد

وی در ادامه نشست امروز با اشاره به حادثه رخ داده در بخشی از زندان اوین، اظهار داشت: آنچه در زندان اوین رخ داد جنایتی بود که به دست عده معدودی از عوامل دشمن صورت گرفت؛ در جریان این جنایت شاهد بودیم که عده قلیلی اقدام به آتش زدن کارگاهی کردند که به منظور اشتغالزایی زندانیان و کمک به خانواده آنها دایر شده بود؛ در جریان این حادثه، سالن اجتماعاتی را آتش زدند که با هدف شکوفایی استعدادها و آموزش زندانیان ایجاد شده بود.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: عوامل دشمن در واقع دست روی نقاطی گذاشتند که نقاط قوت سازمان زندان‌ها در امر بازاجتماعی کردن زندانیان است؛ طی مدت یک سال و نیم اخیر اقدامات بسیاری در حوزه ارتقاء و بهبود وضعیت زندانیان و زندان‌های کشور در ابعاد مختلف صورت گرفته است؛ از اشتغالزایی و مهارت‌آموزی زندانیان و کمک به خانواده‌های آن‌ها تا ارتقاء وضعیت بهداشتی و درمانی مددجویان بویژه در ایام کرونا؛ بنابراین در جنایت اخیر رخ داده در زندان اوین، دقیقاً به آتش‌زدن مراکزی مبادرت کردند که سبب ارتقاء وضعیت زندانیان و کمک به خانواده‌های آن‌ها می‌شد و با این کار ضمن انجام اقدامی که سبب جان‌باختن و مجروحیت تعدادی از زندانیان شد موجبات اضطراب خانواده‌های زندانیان را نیز فراهم کردند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه تاکید کرد: قطعاً کارگاهی که محل اشتغالزایی زندانیان و کمک به خانواده‌های آنها در زندان اوین بود، مجدداً دایر می‌شود؛ به مسئولان سازمان زندان‌ها نیز تکلیف کرده‌ام که نسبت به تکمیل درمان مجروحان حادثه زندان اوین حتی مجرمی که دستانش در این قضیه آلوده است اهتمام داشته باشند؛ همچنین مسئولان سازمان زندان‌ها موظفند کمک‌ها و حمایت‌های لازم را از خانواده‌های متوفیان این حادثه به عمل آورند و هیئت‌هایی را نیز برای ملاقات با آنها اعزام کنند.  

وی همچنین تصریح کرد: در همان ساعات نخستین حادثه آتش‌سوزی در بخشی از زندان اوین، ترتیبات تماس همه زندانیان این ندامتگاه با خانواده‌های‌شان فراهم گردید؛ با این حال مجدداً دستور می‌دهم چنانچه فردی در زندان اوین هنوز با خانواده خود تماس برقرار نکرده، هر چه سریعتر مقدمات مکالمه او با خانواده‌اش فراهم شود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اضطراب خانواده‌های زندانیان زندان اوین طی دو شب گذشته گفت: این خانواده‌های مضطرب می‌خواهند با فرد زندانی خود صحبت کنند و تا صدای او را نشنوند، آرامش نمی‌گیرند.

محسنی اژه‌ای در همین رابطه گفت: ما در قبال قضایایی نظیر اغتشاشات و یا همین حادثه اخیر زندان اوین نباید به صورت هیجانی و احساسی عمل کنیم و همه اعم از مردم، مأموران و زندانبانان باید اصول اسلامی و اخلاقی و انسانی و قانونی را لحاظ و مراعات کنند و بدانیم که هدف و خواست دشمن آن است که ما قانونمداری و اخلاقمداری را زیرپا بگذاریم که قطعاً چنین نخواهد شد.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به مسئولان سازمان زندان‌ها و مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه دستور داد تا با همکاری نیروهای امنیتی عوامل اصلی جنایت رخ داده در زندان اوین را شناسایی کنند و آنها را به دادسرا معرفی کرده و مسئولان دادسرا نیز به سرعت به پرونده آنها رسیدگی کنند.

وی افزود: بدون‌تردید عوامل جنایت رخ داده در زندان اوین، زمینه را برای مراکز و دفاتر جنگ‌افروزی و اغتشاش‌آفرینی صهیونیستی و آمریکایی و انگلیسی فراهم آوردند و همگان مشاهده کردند که در همان شب وقوع این جنایت، صدای آمریکا و صدای انگلیس و سایر مراکز و دفاتر ضدایرانی همچون ایام اغتشاشات، همچون اتاق جنگ عمل کردند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به موضوع "اغتشاشات اخیر" نیز پرداخت و ضمن توصیه مجدد درخصوص جداسازی معترضین با عناصر اغتشاشگر که مرتکب قتل شده‌اند و قرآن و پرچم ایران و اموال عمومی و خصوصی را به آتش کشیده‌اند، گفت: عناصر اصلی اغتشاشات اخیر باید هرچه زودتر محاکمه شوند  و در صورت تشخیص قاضی و رعایت مقررات قانونی، دادگاه‌های آن‌ها علنی برگزار گردد تا جنایت‌های این عناصر اغتشاشگر به سمع و نظر مردم برسد؛ در این زمینه نیز مرکز رسانه قوه قضاییه همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم را با دادگستری‌ها و صداوسیما به عمل آورد.

محسنی اژه‌ای در ادامه نشست امروز ضمن اشاره به اولویت‌ها و برنامه‌های تحولی دستگاه قضا از جمله «مبارزه همه‌جانبه با فساد در داخل و خارج از قوه قضاییه»، «حمایت از تولید داخلی و رفع موانع کسب و کار»، «ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و فعالان اقتصادی»، «احیای حقوق عامه» و «کوتاه کردن فرآیند جذب و بکارگیری نخبگان» تاکید کرد: به هیچ وجه پرداختن به قضایای اخیر و رسیدگی سریع و دقیق به پرونده عناصر اغتشاشات نباید ما را از پیگیری اولویت‌ها و برنامه‌های تحولی خود بازدارد.

رئیس قوه قضاییه ضمن تبیین و تشریح برخی جهات اولویت‌ها و برنامه‌های تحولی دستگاه قضا، تصریح کرد: قطعاً دشمن و اذناب او نمی‌خواهد و نمی پسندد که ما به صورت مجدانه اولویت‌ها و برنامه‌های تحولی خود را به پیش ببریم؛ دشمن از اینکه ما با مظاهر مختلف فساد از جمله فساد مالی و سیاسی و…مقابله کنیم و با کسانی که در این شرایط جنگ اقتصادی سعی در تنگ کردن عرصه بر معیشت مردم دارند برخورد کنیم، ناراحت می‌شود؛ چه بسا یکی از اهداف دشمن از طراحی اغتشاشات اخیر سد کردن مسیر پیشرفت کشور بود لذا حمایت همه‌جانبه و مستمر ما از تولید داخلی و رفع موانع کسب و کار و مستغنی شدن کشور در بسیاری از عرصه‌ها، مقوله‌ای است که مطلوب دشمن نیست؛ دشمن قدم‌های بلند ما در زمینه احیای حقوق عامه را نمی‌پسندد و از جهد و کوشش ما برای تأمین امنیت سرمایه‌گذاران ناخشنود و مکدر می‌شود.

وی تاکید کرد: بنابراین ما باید برنامه‌های تحولی و اولویت‌های خود را در دستگاه قضایی با قوت و قدرت به پیش ببریم و قدر مسلم این توطئه‌های دشمنان از جمله طراحی اغتشاشات نیز ما را برای پیشرفت و تعالی مصمم‌تر می‌گرداند.

رئیس دستگاه قضا در ادامه نشست امروز با اشاره به موضوعی که در هفته گذشته مبنی بر اعلام آمادگی برای گفت‌وگو با همه گروه‌ها و جریان‌های معترض و منتقد مطرح کرده بود، به ذکر چند نکته مهم در باب این اعلام آمادگی و فراخوان پرداخت و اظهار کرد: اولاً این اعلام آمادگی برای گفت‌وگو با گروه‌ها و جریان‌های معترض و منتقد، تاکتیکی و مقطعی نیست این دعوت برای شنیدن صدای منتقد و گفتگو در ابتدای شروع کار به عنوان رییس قوه قضائیه هم اعلام شده بود و موضوعی متّخذ و برگرفته از وظایف و مسئولیت‌های ذاتی و قانونی قوه قضاییه و فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری است؛ کمااینکه رهبر انقلاب در حکم انتصاب اینجانب بر اهتمام جدّی به مأموریت‌های اساسی دستگاه قضا در قانون اساسی یعنی گسترش عدالت، احیاء حقوق عامّه، تأمین آزادی‌های مشروع، نظارت بر حسن اجرای قوانین، پیشگیری از وقوع جرم و نیز مبارزه‌ی قاطع با فساد ، تاکید فرمودند؛ ثانیاً این گفت‌وگو نیازمند سازوکاری با مبانی مشخص عقلانی و رعایت نزاکت و اخلاقمداری است؛ در این گفت‌وگو کسی در پی بر کرسی نشاندن نظر خود و تنازع نیست.

محسنی اژه‌ای افزود: در یک گفت‌وگو گاهی در باب مفاهیم و مصادیق و گاهی در باب اهم و مهم اختلاف‌نظر وجود دارد؛ این اعتقاد را نداریم که کار ما بدون نقد است و مدعی به نقطه مطلوب رسیدن نیز نیستیم؛ لذا از همه صاحبنظران که دارای ایده هستند برای گفت‌وگو و مفاهمه و ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات در باب مسائل و مسئولیت‌های قوه قضاییه دعوت به عمل می‌آوریم؛ ما از این مهم استقبال می‌کنیم که یک فرد صاحبنظر در حوزه مبارزه با فساد، روش‌ها و راهکاری‌های کارشناسانه مدنظر خود را برای هر چه مطلوب‌تر شدن مقوله مبارزه با فساد بیان و ارائه کند؛ ما از این مهم که نخبگان حوزوی و دانشگاهی در باب تعارف و مصادیق آزادی‌های مشروع، نقطه نظرات خود را ارائه دهند، استقبال می‌کنیم.

رئیس قوه قضاییه در همین راستا ضمن بیان اینکه همه مسئولان ارشد دستگاه قضایی آمادگی گفت‌وگو با گروه‌ها و جریان‌های معترض و منتقد را دارند، به تماس‌ها و پیام‌های عده‌ای از اشخاص که خود را منتسب به جریان‌ها و گروه‌های مختلف می‌دانستند و متقاضی گفت‌وگو با وی بودند اشاره کرد و گفت: طبیعتاً من امکان و وقت ملاقات و گفت‌وگو با تک‌تک متقاضیان و صاحبان ایده را ندارم؛ البته طی روزهای گذشته با افراد ، نخبگان و گروه های مختلف گفتگو شده است و به طور مثال در روز پنجشنبه گذشته نیز با ۴ نفر از افراد متقاضی به نمایندگی از ۴ جریان سیاسی ، اقتصادی گفت‌وگو کردم که با توجه به محتوای پیام‌های‌شان به نظر ایده مطلوبی داشتند و نقطه‌نظرات‌شان در باب محورهای سیاسی و فرهنگی و اقتصادی بود، و مقرر شد طرح‌ها و ایده‌های خود را ارائه دهند.  

رئیس قوه قضاییه بیان داشت: اعلام آمادگی و پیشنهاد ما برای گفت‌وگو با گروه‌ها و جریان‌های معترض و منتقد طبیعتاً مرتبط با مسائل و مسئولیت‌های قوه قضاییه است؛ با این حال ما از انجام گفت‌وگو میان بخش‌های مختلف حکومت با افراد منتقد و معترض نیز استقبال می‌کنیم.

گزیده گزارشی برگرفته از «ایسنا»   ۲۵ مهر ماه ۱۴۰۱ برجسته نمایی های بوم، همه جا از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!