«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۹ مرداد ۳, جمعه

زدودن صورت مساله هم یکی از راه های رسیدن به الله است ـ بازانتشار

افطاری میل می کنی حضرت کیر خر؟! نمازها و نیایش های «قربة الی الله»* نان و آبدار به درگاه الله می خوانی؟ نیایشی هم به اندازه ی یک رَه توشه برای این جوانان که به چنین روز و روزگاری دچارشان کرده اید، بکن! بلد نیستی چجوری دو کار جویدن و نیایش را با هم انجام بدهی؟ افطاری زهر مارَت می شود؟ خوب! از خدا بخواه:
همه شان را از کوه و کمر پرت کن یا در رودخانه و تندآب و اینا خفه کن تا هم خود آسوده شوند و هم ما دمی به آسودگی برآوریم!

بد نیست «کیر خرِ» مادربخطا؛ زدودن صورت مساله هم یکی از راه های رسیدن به الله است. این یکی را از زبان «نمودار اسلام و المسلمین، حضرت  مارمولک» گفتم.

ب. الف. بزرگمهر   ۲۶ اُردی بهشت ماه ۱۳۹۸


* دعاهای هر روز ماه مبارک رمضان، دعاهایی لقمه شده، کوتاه و فشرده است ... علامه امینی(ره) در صفحه ۲۱۴ کتاب زادالمعاد می‌نویسد: از ابن عباس روایت شده که رسول گرامی اسلام برای هر روز از ماه مبارک رمضان، دعای مخصوص با فضیلت و پاداشی فراوان ذکر کرده‌اند. (برگرفته از «صراط»، ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۵

زیرنویس تصویر:
روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۸، نوجوان هفده سالە ای به نام آرام از روستای گندویلە ی اشنویە کە با کرایه کردن اَستری بە کولبری روی آورده بود، در همان نخستین شب کولبری، پیرامون پل آیشه خان، در رودخانە گادر اشنویه افتاد و خفه شد. پدر وی زندانی است. («تلگرام»)

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!