«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۷ آذر ۱۴, چهارشنبه

هشدار جدی درباره سلامت اسماعیل بخشی و سپیده قلیان

خانواده‌ها در ملاقات، آنها را در وضعیتی وخیم مشاهده کرده‌اند. بر طبق اخبار موثق و متعدد واصله، در پی مراجعات خانواده های اسماعیل بخشی و سپیده قلیان برای پیگیری وضعیت فرزندان شان و همچنین پیگیری های حقوقی وکیل نامبردگان، خانواده‌ها طی دیدارهای کوتاهی هر کدام موفق به ملاقات عزیزان خود شده‌اند و متوجه شده‌اند که متاسفانه هر دوی آنها  شدیدا مضروب و تحت فشارهای روحی و جسمی شدید بوده و هستند.

مطابق گزارشات واصله، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، از نظر جسمی وضعیت بسیار وخیمی داشته‌اند. آنان در ملاقات حتی قادر به تشخیص زمان و اینکه چه وقت از شبانه روز است هم نبوده‌اند و کماکان تحت فشار و در انفرادی نگهداری می‌شوند. سپیده قلیان به طور مشهودی بسیار لاغر و نحیف شده است و هنگامی که مادرش او را در آغوش گرفته تن او به درد آمده است.

همچنین وضعیت جسمی اسماعیل بخشی بسیار وخیم مشاهده شده و منجمله به علت ضرب و شتم، بر پیشانیش هنوز آثار کبودی وجود دارد. بر اساس اخبار واصله، اسماعیل بخشی که بر اساس مشاهدات ملاقات کنندگان، از نظر وضعیت جسمی شرایط وخیمی داشته است بعد از شنیدن خبر حمایت‌هایی که از وی انجام شده، لبخندی بر چهره رنج کشیده و تکیده‌اش نقش بسته است.

بدینوسیله ضمن محکوم کردن شدید شرایط جسمی و روحی ایجاد شده برای اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط آنان هستیم. مسوولیت تمام زجر، آزار، ضرب و شتم و وضعیت به وجود آمده برای آنان، مستقیما بر عهده دولت ایران و حفظ سلامت و امنیت آنان، وظیفه مقامات قضایی ـ امنیتی و دولت است.

ما عمیقا و بیش از پیش، نگران جان آنان هستیم و از تمام کارگران هفت‌تپه، ایران و جهان، از تمام نهادهای جهانی کارگری، رسانه‌ها و نهادهای مرتبط، خواهان حمایت فوری، عملی و حداکثری برای آزادی اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و نیز یکی از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه‌، آقای علی نجاتی هستیم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه   سه شنبه ۱۳ آذر ماه ۹۷

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!