«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۲ خرداد ۲۳, پنجشنبه

درود بر کارلوس کی روش که حساسیتی بیش از بسیاری از ما ایرانیان دارد!


انتقاد شديد کی‌روش از سرمربی کره جنوبی!
کی‌روش: "چوی"بايد عذرخواهی يا کناره گیری کند!

کارلوس کی‌روش از سرمربی تیم ملی کره خواست تا پیش از حضور ایران در بوسان از مردم ایران،‌ هواداران فوتبال ایران و مردم کره به خاطر اظهاراتش عذرخواهی کند. او چوی را مایه ننگ و شرم فوتبال کره دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کی‌روش در نشست خبری پیش از سفر تیم ملی به کره جنوبی درباره اظهارات سرمربی تیم ملی کره گفت: من در صحبت‌هایم گفتم که حریفان ما سه تیم هستند؛ اما شما باید آقای چوی را هم به حریفان ما اضافه کنید. او گفته از ایران خوشش نمی‌آید. من می‌خواهم حرف‌هایم را شفاف بگویم و امیدوارم رسانه‌های بین‌المللی صحبت‌های من را پوشش دهند. مطالبی که ایشان می‌گویند به این معناست که تیم ملی کره، مقابل ازبکستان خیلی تلاش نکرده است و تنها ازبک‌ها با یک گل که مدافعان‌شان به ثمر رساندند باعث پیروزی کره شدند.

وی افزود: این نشان می‌دهد کره‌ای‌ها هیچ تلاشی برابر ایران انجام ندادند. چوی مایه شرم و ننگ فوتبال کره است. من مطمئن هستم که بازیکنان کره و هواداران او موافق حرف‌های چوی نیستند.

سرمربی تیم ملی افزود: چوی مایه ننگ فوتبال کره است. او به فوتبال ایران و مربیانش بی‌احترامی کرده است. او گله‌مند است که با تیمش در ایران برخورد خوبی صورت نگرفته است؛ اما باید بگویم ما بهترین امکانات را در اختیار تیمش قرار دادیم. اجازه بدهید مثالی برایتان بزنم. وقتی شما ۵ مرغ دارید و به یک نفر تنها بال یک مرغ را می‌دهید، این یک مسئله است اما وقتی شما یک ران مرغ دارید و آن را با مهمان‌تان شریک می‌شوید او باید از شما متشکر باشد. چوی حق اظهار نظر دارد؛ ولی حق بی‌احترامی ندارد. کلمات آخر من در مواجهه با سرمربی کره است. او باید پیش از آنکه ایران به بوسان برسد از هواداران ایران و کره جنوبی به خاطر حرف‌هایش عذرخواهی کند. مطمئنا او احترامش را از دست داده است. من در کره پیراهن ازبکستان را می‌خرم و قبل از بازی به سرمربی کره هدیه می‌کنم و امیدوارم او شجاعت این را داشته باشد که پیراهن ازبکستان را بر تن کند. سرمربی کره در گروه مربیان بین‌المللی مایه شرم است. باید این را بگویم که حرف‌های سرمربی کره هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال کره ندارد.

وی گفت: این شخص که بعضی‌ها به او می‌گویند مربی این مسائل را مطرح کرده است. او باید مجبور شود که یا عذرخواهی کند یا کناره گیری کند؛ چرا که هیچ یک از بازیکنان کره از این پس برای او احترامی قائل نیستند.
...
او در ادامه افزود: این قسمت آخر است که باید پشت سر بگذاریم و آرزو می‌کنم که چهار تیمی که هنوز در این مسابقه‌ها شانس دارند، بتوانند نقش بهتری را ایفا کنند و با تمام قوا بازی کنند. مطمئنم قطر به نحو احسن بازی می‌کند و ازبکستان و کره هم تلاش می‌کنند، البته شکی نیست ما هم با تمام وجود برابر کره به میدان می‌رویم. ۱۰ متر آخر این مسابقه بسیار حساس است. شکی نیست با توجه به اینکه امتیازها را باید دریافت کنیم باید ۱۰ متر آخر را به خوبی پشت سر بگذاریم و ما می‌خواهیم بازی خوب‌مان را ادامه دهیم. تلاش خواهیم کرد که به پیروزی برسیم. هیچ شکی نداریم که زمانی که ایران را ترک می‌کنیم ۷۶ میلیون نفر از مردم ایران دل‌شان می‌خواهد که ما پیروز شویم، آن‌ها از پیروزی ما خوشحال می‌شوند. آن‌ها دیروز بازی همدلانه و رو به جلویی انجام دادند و من فکر می‌کنم تمامی هواداران از عملکرد دیروز بازیکنان ما مفتخر باشند.

«خبرگزاری دانشجویان ایران» («ایسنا»)     ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۲

این گزارش را تنها اندکی ویرایش نموده و بخشی از آن را نیز پیراسته ام. عنوان از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر


هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!