«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۱ دی ۷, پنجشنبه

گاوها هم اصل «ثبات در مدیریت» را می‌دانند؛ ولی این آقایان آن را نمی‌دانند!

بزهکاری های سنگین عامل اصلی شکل‌گیری بزهکاری های خرد در جامعه

روایت نقویان از رشوه گیری میلیاردی در وزارت نفت احمدی نژاد

حجت الاسلام ناصر نقویان در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از برخی نابسامانی ها گفت:
«یکی از دوستان بنده برای اینکه پروژه‌ای را در وزارت نفت انجام دهد، مجبور شد به یکی از معاونین یا مدیران کل آن وزارتخانه، مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان رشوه بدهد و من وقتی کپی چک مربوط به آن رشوه را به آقای پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نشان داده و ایشان را در جریان آن موضوع قرار دادم، ایشان در جواب گفتند: ای بابا! اینجور چیزها که در مملکت بسیار است.»

به گزارش بازتاب، وی در ادامه با انتقاد شدید از این وضعیت اظهار داشت:
«جوانی که به دلیل ضعف مالی نمی‌تواند ازدواج کند برطبق سیره حکومتی امیر المؤمنین علیه‌السلام حکومت موظف است تا او را به تزویج درآورد؛ آن وقت شما آن جوان بیچاره را که از بیکاری و فقر برای بقای خودش به زورگیری رو آورده را می‌گیرید و می‌چرخانید و مجازاتش می‌کنید؛ امّا چشمتان را بر این خلاف‌های سنگین که عامل اصلی شکل‌گیری جرائم خرد در جامعه است، می‌بندید.

نقویان که در سلسله نشست های معرفتی با عنوان «رشدیافتگی» سخن می گفت، اظهار داشت: «اگرچه ما در سی و چند سالی که از انقلابمان می‌گذرد بر روی مبانی اعتقادی شیعه در کتابها، رسانه‌ها، جلسات، روضه‌ها و ….. بسیار کار کرده‌ایم، ولی در عمل نتوانسته‌ایم آن حق‌مداری را محقق کرده و به اجرا در آوریم و در این شاخص‌های انسانی نظیر ریشه‌کنی دروغ و وعده‌های بی‌اساس مردم و حاکمان در جامعه، برابری در مقابل قانون، توانایی مظلوم در گرفتن حق خود از ظالم، و ….. ”ترقّی معکوس“ داشته‌ایم

وی با قرائت شعر معروف «نسیم شمال» که «کور شوم، لال شوم، کر شوم   لیک محال است که من خر شوم»، مردم ایران را مردم بیداری دانست که حکومت، توان فریب دادن آنها را ندارد و مردم، سستی ها، اشتباهات و گناهان حکومتمردان را می‌دانند و تحلیل می‌کنند.

ایشان افزود:
«عزل و نصب کارگزاران باید با دلیل و از روی حکمت باشد و نه از روی هوا و هوس؛ همانطور که امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام دلیل عزل‌هایش را در سخنانش فرموده است. آقای احمدی‌نژاد هم اگر مرد است، دلایل عزل و نصب‌هایش را بیان کند. چرا باید استاندار فلان استان به‌خاطر شرکت در سخنرانی انتقادآمیز من، معزول شود؟! چرا ما ظرف ٦ سال، ٤ وزیر آموزش و پرورش عوض کرده‌ایم؟! در حالیکه در دامداری‌های کشورهای غربی، دوشندگان شیر گاوها را عوض نمی‌کنند تا مبادا گاوی که به بوی بدن آن شیردوش عادت کرده است، شیرش کم نشود. گاوها هم اصل ”ثبات در مدیریت“ را که یک اصل اولیه و بدیهی است می‌دانند امّا این آقایان آن را نمی‌دانند.

چرا صدر اعظم آلمان شوهرش را از سوار شدن در هواپیمای دولتی منع می‌کند؟ ولی این آدم که شعار ساده‌زیستی می‌داد با ١٢٠ نفر از دوستان و بستگانش به سفر نیویورک می‌رود.

آیا ایشان فکر می‌کند که با این مصاحبه‌های بدون خبرنگاری! که با یک خبرنگار نابلد و با سؤالات از پیش مشخص‌شده انجام می‌دهد، می‌تواند مردم ما را گول بزند؟ اگر مرد است با ده نفر کارشناس خبره در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و ... مناظره برگزار کند. به قول معروف: ”خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!“».

ششم دی ماه ١٣٩١

برگرفته از «سحام نیوز»:

این نوشتار از سوی اینجانب در نشانه گذاری ها ویرایش شده است.  عنوان و زیرعنوان را از متن برگزیده و برجسته نمایی ها نیز از آنِ من است. ب. الف. بزرگمهر
  

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!