«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۶ تیر ۲, جمعه

تروریست های خودی آنجا را آتش زده اند؛ چرا دروغ می گویید؟

باورتان می شود که چنین آتش سوزی بزرگی از یک یخچال آغاز شده و آنچنان با شتاب گسترش یافته که همه پناهجویان بخت برگشته در آن برج را غافلگیر نموده است؟!

تا اینجای کار و با همه ی پنهانکاری های پلیس از آن میان درباره ی شمار کشته شدگان که بگونه ای قطره چکانی هر بار بر آن می افزایند، نمودها و نشانه های بسیاری، گواه آتش زدن آن برج از سوی تروریست های خودی است و پلیس و دولت پلید انگلیس در این باره دروغ گفته و می گویند.

گزارش زیر بویژه آن بخش که گناه را به گردن کارخانه ی یخچال سازی می اندازد، آشکارا دروغ پردازی و سرهم نمودن داستانی برای کژدیسه نمودن خِرَد خواننده است. گفته ی رییس بازرسی پلیس لندن که «نگرانی من این است که تلفات بیشتر باشد.» (گزارش زیر)، شایان درنگ و نشانه ای از بیش تر بودن شمار کشته شدگان است.

ب. الف. بزرگمهر دوم تیر ماه ۱۳۹۶

***

پلیس لندن: آتش‌سوزی مرگبار در برج گرنفل از یک یخچال آغاز شد

پلیس لندن روز جمعه دوم تیرماه اعلام کرد آتش‌سوزی در برج گرنفل که دستکم ۷۹ کشته برجای گذاشت از یک یخچال فریزر مدل «هات‌پوینت» آغاز شد.

فیونا مک‌کورمک، رییس بازرسی پلیس، گفت که کارخانه سازنده یخچال فریزر مدل FF175BP «هات‌پوینت» این محصول را جمع‌آوری نکرده بود و باید آزمایش‌های بیشتری روی آن صورت می‌گرفت.

وی همچنین گفت:
عایق و کاشی‌هایی که در کف این برج ۲۴ طبقه استفاده شده بود بررسی‌های ایمنی مربوط به آتش‌سوزی را با موفقیت پشت سر نگذاشته بودند.

مک‌کورمک اظهار داشت:‌
«آزمایش‌های اولیه روی نمونه عایق‌های برداشته شده از کف برج نشان داد که پس از آتش‌زدن، فورا می‌سوزد».

رییس بازرسی پلیس اعلام کرد که در میان جرایم جنایی احتمالی نظیر «نقض قوانین و مقررات» که ممکن است رخ داده باشد، موضوع «قتل نفس» نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آتش‌سوزی در برج گرنفل لندن بدترین نمونه از زمان جنگ جهانی دوم است و فشارها بر ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، را افزایش داده است.

مک‌کورمک با اشاره به کشته شدن ۷۹ نفر در این حادثه گفت:
«نگرانی من این است که تلفات بیشتر باشد».

وی تصریح کرد که «اجساد کامل» قربانیان از محل خارج شده و «این واقعیت وحشتناک را باید در نظر گرفت که احتمالا نتوانیم هویت تمام آدم‌هایی که در دمای شدید ناشی از آتش‌سوزی مرده‌اند پیدا کنیم».

افسران پلیس از همگان خواسته‌اند تا در صورتی که اطلاعاتی پیرامون ساکنان برج گرنفل دارند آن را در اختیار پلیس قرار دهند.

نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه اعلام کرد تمام قربانیان این برج فارغ از وضعیت مهاجرتی‌شان به تمام امکانات مورد نیاز دسترسی خواهند داشت.

برگرفته از تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا» دوم تیر ماه ۱۳۹۶

بختی برای ویرایش این گزارش نداشتم.   ب. الف. بزرگمهر

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!