«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۶ فروردین ۷, دوشنبه

به «سگ دیوانه» بگویید بیش از این درباره ی دادگری «یانکی»ها واق واق نکند!

به گزارش زیر اندکی باریک شوید! پس از بمباران هوایی از دید من، دانسته و آگاهانه ی مردم غیرنظامی در یکی از برزن های شهر موصل، اکنون با بالا گرفتن فریاد مردم در همه جا و رسانه ای شدن هر چه بیش تر و ناگزیر این تبهکاری بزرگ، باری دیگر گامی به واپس برداشته اند و یکی از فرماندهان بلندپایه ی «یانکی» ها، چنان کار پلید و پلشتی را «تراژدی هولناک» خوانده است؛ «تراژدی هولناک»ی که بار نخست نیست که روی می دهد و یکی دو بار نیز نیست. آن ها بارها مردم غیرنظامی را بویژه در سرزمین پاره تن ما ایرانیان: «افغانستان»، آماج بمباران های هوایی، یورش موشکی پهپادها و موشک اندازهای زمین به زمین قرار داده و شمار بسیاری را کشته اند؛ و تنها آنگاه که کار بالا گرفته به پوزشی آبکی (قندوز) بسنده نموده و بازهم چنین یورش هایی را پی گرفته اند.

شمار کشته شدگان مردم غیرنظامی از سوی نیروهای «یانکی» و همدستان بیشرم اروپایی آن در کشورهای درگیر جنگ هایی ناخواسته از سوی مردم منطقه و برافروخته شده از سوی این بزرگ ترین تبهکاران تاریخ، بسی بیش از کشته شدن همان مردم بدست نیروهای تروریست اسلام پیشه ای است که با پول و پشتیبانی های همه سویه همین نیروهای اهریمنی جان گرفته و به جان مردم منطقه افتاده اند. تروریسم نه تنها در منطقه که در همه جای جهان از سرمایه داری امپریالیستی زمینگیرشده و سیاست پلید دولت های امپریالیستی سرچشمه می گیرد.

کجاست آن «تمهیدات ویژه‌ای» که گویا قرار است «برای اجتناب از آسیب به غیرنظامیان» (گزارش زیر) بکار برده شود؟! برای دستیابی به کدام آماج ها به سرزمین دیگران چنگ اندازی نموده، مردم را بمباران می کنند؟! ۶۸ کشور دست نشانده را گرد می آورند که برای از میان بردن «داعش»، آنچه خود ساخته و پرداخته اند، برنامه بریزند! آیا مردم منطقه را ریشخند می کنید یا خودتان را؟ کجاست «داعش»؟! از کدام پایگاه اجتماعی ـ اقتصادی در منطقه برخوردار است؟ کدام سرزمین ها در چنگ آنهاست؟

آیا جز آن است که بخش بزرگی از چنین نیروهای اهریمنی دست پرورده تان، دربرگیرنده ی جوانانی گول خورده یا به هوای دریافت کارمزدی خوب از سراسر جهان و بویژه کشورهای اروپایی به چنان میدان کارزاری گام نهاده و می نهند؟

آیا با همه ی برنامه ریزی های اهریمنی تان برای دست و پا نمودن پایگاهی توده ای برای «داعش» در منطقه، دستاوردی چشمگیر داشته اید؟

آیا جز آن است که آن ها بگونه ای پراکنده در منطقه ای بیابانی که بیش تر آن نیز تهی از مردم است، جای گرفته اند و از سوی رژیم های دست نشانده ی شما: ترکیه مافیایی، شیخک ها و خرسک های کون تغارِ و شکم گنده ی عرب برهبری عربستان پشتیبانی همه سویه ی می شوند؟

نابودی چنان نیرویی که براستی نیرویی نیز نیست، دستِ بالا به یک نیمروز نیازمند است و خوب می دانید که «داعش» هم برای شما و هم برای دولت های تبهکار منطقه از آن میان رژیم دزدان اسلام پیشه ی فرمانروا بر ایران که از آن ها چون لولویی برای ترساندن مردم سود می برند، بهانه ای بیش نیست؛ ولی، میان این همه بدبختی باید گفت: خوشبختانه بسیاری از مردم منطقه به این آگاهی دست یافته اند و هر روز بر آگاهی شان افزوده می شود. درست به همین شوند است که می خواهید تا تنور هنوز تا اندازه ای داغ است ـ و خود شما آن را با هزاران ترفند و نیرنگ روشن نگاه داشته اید ـ و پیش از آنکه سرد و خاموش شود، نان سیاست اهریمنی تان را در آن پخت کنید و به خورد مردم منطقه بدهید. در اینجا به آماج های سیاسی ـ نظامی همچنان دست نیافته تان نمی پردازم؛ تنها اشاره ای بود و بس! تنها همین را گذرا می گویم که حتا به نیمی از آن آماج ها در کوتاه زمان دست نخواهید؛ و در درازمدت از این هم بدتر خواهد بود؛ ننگ و نفرتی است که بر جای می ماند و امید به دگرگون شدن اوضاع بگونه ای که چون تبهکاران آلمان نازی در پایان جنگ جهانی دوم، همگی تان به دادگاه تبهکاری های سیاسی و جنگیِ برپا شده از سوی مردم جهان سپرده شوید.

به هر رو به آن «سگ دیوانه» بگویید، بیش از این درباره ی دادگری «یانکی» ها واق واق نکند! چون سوسمارهای بزرگ برای غیرنظامیانی که بدست دست پروردگان تان اینجا و آنجا کشته می شوند، اشک نریزد و به پشتیبانی از "اسلام" پرِ قیچی و توسری خورده ای که ما ایرانیان آن را «اسلام انگلیسی ـ آمریکایی» می خوانیم، سینه چاک نکند. همه ی این ها به اندازه ای بسنده ریشخندآمیز و دستِکم گرفتن هوش و خِرَد مردم منطقه و بویژه ایرانیان است.*

ب. الف. بزرگمهر هفتم فروردین ماه ۱۳۹۶

* «جیمز ماتیس»، وزیر جنگ «یانکی» ها نامور به «سگ دیوانه»، در هماوندی با کشته شدن کسی به نام «قاری یاسین» در مرز پاکستان و افغانستان که گویا یکی از رهبران سازمان امپریالیست ساخته ی «القاعده» بود، در بیانیه‌ای گفته است:
«مرگ قاری یاسین گواهی‌ بر این واقعیت است که تروریست‌ هایی که با بدنام کردن اسلام، دانسته غیرنظامیان را آماج قرار می‌دهند، از چنگ عدالت گریزی نخواهند داشت.»

برگرفته از تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا»، ششم فروردین ماه ۱۳۹۶

***

فرمانده آمریکایی، تلفات غیرنظامیان در موصل را «تراژدی هولناک» خواند.

یک فرمانده ارشد در ارتش آمریکا روز یک‌شنبه بر جا ماندن تلفات اخیر در میان غیرنظامیان در شهر موصل عراق را «تراژدی هولناک» خواند.

بر پایه گزارش‌های منتشر شده، روز شنبه در پی یک حمله هوایی شمار زیادی غیرنظامی در محله الجدیده واقع در غرب موصل جان خود را از دست دادند.

ارتش آمریکا اعلام کرده است که نیروهای ائتلاف روز شنبه در آن محل حمله هوایی داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال جوزف ووتل، فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا، روز یک‌شنبه، ششم فروردین، در این باره گفت:
«ما در حال تحقیق و تفحص درباره این حادثه هستیم و می‌خواهیم بدانیم دقیقا چه اتفاقی رخ داده است.»

این فرمانده آمریکایی افزود:
«ما همچنان تمهیدات ویژه‌ای برای اجتناب از آسیب به غیرنظامیان اتخاذ خواهیم کرد.»

رئیس ستاد مشترک آمریکا تاکید کرد:
«اولویت ما همچنان حفظ جان مردم عراق هنگام انجام عملیات است.»

خبرگزاری فرانسه می‌گوید شمار تلفات این حادثه از ده‌ها تا صدها نفر گفته شده، اما هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

در همین زمینه روزنامه گاردین نوشته است که گمان می‌رود این یکی از پرتلفات‌ترین حملات هوایی از زمان حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ باشد.

آمریکا هنوز به طور رسمی مسئولیت بمباران محلی را که گفته می‌شود شمار زیادی غیرنظامی در آن کشته شده‌اند برعهده نگرفته است.

چندین فرمانده عراقی تاکنون از محل حادثه بازدید کرده‌اند و ژنرال یحیی رسول سخنگوی ستاد مشترک عراق گفته است وزارت دفاع عراق درباره این حادثه تحقیق و تفحص می‌کند.

دو شاهد عینی که از موصل گریخته‌اند به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که یک ساختمان که نزدیک به ۱۷۰ نفر در آن ساکن بودند، روز شنبه در منطقه الجدیده غرب موصل تخریب شد.

یکی از شاهدان می‌گوید در پی شلیک تک‌تیراندازان داعش به نیروهای عراقی یک هواپیما با موشک آنها را هدف قرار داد.

به گفته یک فرمانده عراقی، ۲۷ ساختمان مسکونی در روزهای اخیر در نتیجه حمله‌های هوایی آسیب دیده که برخی از آنها به‌ کلی تخریب شده است.

لیس گراند، هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در عراق، اظهار داشت از شمار تلفات غیرنظامیان در این حمله شوکه شده است.

کریس وودز مدیر موسسه «ایرواز» که حمله‌های هوایی در عراق، سوریه و لیبی را دیدبانی می‌کند، می‌گوید این حادثه پرتلفات‌ترین حمله هوایی در دهه‌های اخیر است.

سازمان ملل می‌گوید نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر در مناطق مرکزی موصل در شرایط سختی به‌ سر می‌برند.

نیروهای عراقی در سایه پوشش هوایی ائتلاف در تلاشند که غرب موصل را از نیروهای داعش بازپس بگیرند.

برگرفته از تارنگاشت وابسته به وزارت امور خارجی یانکی ها: «رادیو فردا» هفتم فروردین ماه ۱۳۹۶

بختی برای ویرایش این گزارش همچنان بهانه جویانه و ریشخندآمیز نداشتم. ب. الف. بزرگمهر 

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!