«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۹, یکشنبه

برادر! چرا سیاه نمایی می کنی؟! ـ بازپخشش

برادر! چرا سیاه نمایی می کنی؟!* نفت را آن «عَجِّل لولیک والفرج»، یک بار سر سفره شان برد و همه را سیاه کرد. پس از آن، همه دریافتند که این ماده ی سیاه، بدبو و پلشت، جز خانه خرابی چیزی برای شان به ارمغان نمی آورد. پدر و مادرهای خودشان، اینگونه خواسته اند؛ آتش سوزی «شین آباد» چشم همه را ترسانده است. نفت به چه دردِ این مردم می خورد؟ گاز از آن هم بیم برانگیزتر است.

از زبان دزد نامدار زنگوله پا:  ب. الف. بزرگمهر  نهم بهمن ماه ۱۳۹۸

https://www.behzadbozorgmehr.com/2020/01/blog-post_770.html

* اینجا دبیرستان «شهید اندرزگو» در بخش مِیداوود شهرستان باغملک در استان خوزستان است که دانش اموزان آن به شَوَندِ سرمای فزاینده و نبود سامانه ی گرمایشی، پتوپیچ در کلاس نشسته اند؛ جایی که در کمتر از ۱۰۰کیلومتری آن، بیشترین چاه های نفت ایران از سوی شرکت های ریز و درشت نفت و گاز بهره برداری می شوند.

برگرفته از «تلگرام اتحادیه آزاد کارگران ایران»  هشتم بهمن ماه ۱۳۹۸ (با ویرایش، پارسی و بازنویسی درخور از اینجانب:  ب. الف. بزرگمهر)هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!