«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۹ آذر ۲۲, شنبه

معلومه یه چیزایی دستگیرش شده ... ـ بازانتشار

معلومه یه چیزایی دستگیرش شده؛ ولی چرا اِنقَذه دیر؟! هر چی می گذره، ما میمونا به خودمون امیدوارتر می شیم ...

ب. الف. بزرگمهر   ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷

https://www.behzadbozorgmehr.com/2018/11/blog-post_34.html

«هر چه زمان سپری می‌شود، تعلل اروپایی‌ها در قبال همکاری عملی با ایران نمایان [تر] می‌شود؛ در زمانی که باید اتحادیه اروپا مناسبات مثبتی را با ایران پیش ببرد، ما می‌بینیم که یک نگاه ملی در این شرایط در اتحادیه اروپا حاکم می‌شود و کشور‌های عضو سعی می‌کنند کشور خودشان را درگیر میزانی کانال مالی با ایران نکنند که این از جمله مواردی است که سوالات جدی در ایران ایجاد کرده است. عملا هنوز اتفاقی در محاسبات ایران و اتحادیه اروپا نیفتاده است و حتی آنچه مشهودتر است، پیگیری سیاست‌های منفی است که عملا مناسبات بین ایران و اتحادیه اروپا را با چالش مواجه [می] کند ... مناسبات با اتحادیه اروپایی، همواره مناسبات لوکسی بوده و در عمل، اثری عملی برای مقابله با تحریم‌های ایران نداشته است.»

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فرمایشی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی «خبرگزاری میزان»  ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (با اندک ویرایش درخور در نشانه گذاری ها از اینجانب؛ برجسته نمایی های متن نیز از آنِ من است.  ب. الف. بزرگمهر)

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!