«مردم در روی زمین برای کامیاب شدن یک چیز کم دارند و آن اعتماد به یکدیگر است؛ ولی این دانش برای کسانی که قلبی کوچک و روحی پست دارند و جز قانون سود شخصی هیچ قانونی نمی شناسند، دسترس پذیر نیست.» فارس پورخطاب هراتی

والاترین کاربرد نویسندگی این است که آزمون را به دانایی فرارویاند! ایگناتسیو سیلونه

۱۳۹۹ شهریور ۱۸, سه‌شنبه

... تنها کوشش کنید که کار کش پیدا نکند و به رسانه ها نکشد! ـ بازانتشار

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده پلیس ایران، گفته که آیت‌الله علی‌ خامنه‌ای، رهبر ایران با کناره‌گیری او از فرماندهی پلیس به دلیل کشته شدن بازداشت‌شدگان کهریزک مخالفت کرده بود.

آقای احمدی‌مقدم که عصر امروز در برنامه شناسنامه، در شبکه ۳ تلویزیون دولتی ایران، حاضر بود، گفت در تابستان ۸۸ در نامه‌ای خطاب به رهبر ایران «نوشتم که مطمئن باشید بنده هرگز از جنابعالی دلگیر نخواهم شد. من که نباید می‌گفتم؛ من گفتم مرا برکنار کنید و ایشان نپذیرفتند.»

...

آقای احمدی‌مقدم در نامه خود به رهبر ایران نوشته بوده:
«دوستان ما طوری از موضوع کهریزک متاثر شده‌اند که اصلا دارند اصل داستان را فراموش می‌کنند؛ یعنی کسانی که فتنه را به راه انداخته‌اند، تبدیل به مطالبه‌گر شده‌اند و ما بدهکار شده‌ایم.»

پس از تظاهرات معترضان در ۱۸ تیر ۸۸ شماری از بازداشت‌شدگان به بازداشتگاه کهریزک منتقل شدند و دست کم ۳ نفر در این بازداشتگاه کشته شدند. انتشار خبر کشته شدن بازداشت‌شدگان در کهریزک جنجال‌برانگیز شد و حتی رهبر ایران را به واکنش واداشت.

کمی بعدتر هم رامین پوراندرجانی، پزشک این بازداشتگاه به شکل مشکوکی درگذشت.

آقای احمدی‌مقدم گفت در همان مقطع با خانواده قربانیان کهریزک دیدار کرده است. او گفته رهبر ایران در این باره اظهارنظر کرده که «کار خوبی کردی، اما ای کاش زودتر این کار را انجام می‌دادی.»

او گفت در اعتراضات ۸۸ سعی می‌کرده به ترتیبی عمل کند که "فراجناحی" باشد ...

برگرفته از تارنگاشت «بی بی سی»

این گزارش از سوی اینجانب بویژه در نشانه گذاری ها اندکی ویرایش شده و بخش هایی از آن را نیز پیراسته ام. عنوانِ نیز از آنِ من است.   ب. الف. بزرگمهر

پی نوشت:

می توان سخنان "رهبر" را برای دل دادن به فرمانده پلیس تا اندازه ای بازسازی نمود:
نه آقا جان! کناره گیری برای چه؟ شما بسیار خوب و فراجناحی عمل نموده اید. در برابر احکام الهی همه یکسان هستند. باید قدر این برادران اوباش را دانست؛ بی آن ها کار پیش نمی رفت و بیم آنکه بیضه ی اسلام آسیب ببینید، بسیار افزایش یافته بود. اکنون بحمدالله، ما کم تر بیمناک هستیم؛ گیریم در این میان، چند ... نیز به باد رفته باشد؛ چه باک! احکام شرعی شان را هم که الحمدالله آیت الله مصباح یزدی صادر فرموده بودند. نگران نباشید و به کارتان ادامه بدهید. تنها کوشش کنید که کار کش پیدا نکند و به رسانه ها نکشد؛ شیطان ها در آنجا موضع گرفته و می خواهند آبروی اسلام عزیز را ببرند ...

ب. الف. بزرگمهر    پنجم امرداد ماه ۱۳۹۲

https://www.behzadbozorgmehr.com/2013/07/blog-post_7610.html

هیچ نظری موجود نیست:

برداشت و بازنویسی درونمایه ی این تارنگاشت در جاهای دیگر آزاد است. خواهشمندم، خاستگاه را یادآوری نمایید!
از «دزدان ارجمند اندیشه و ادب» نیز خواهشمندم به شاخه گلی بسنده نموده، گل را با گلدان یکجا نربایند!

درج نوشتارهایی از دیگر نویسندگان یا دیگر تارنگاشت ها در این وبلاگ، نشانه ی همداستانی دربست با آنها نیست!